Msze Święte online

wpis w: Aktualności | 0
  1. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Internetowa Telewizja Miłosierdzie każdego dnia transmituje wszystkie Msze Św. odprawiane w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (Kraków). Pod podanym adresem znajdują się zarówno godziny sprawowania liturgii, jak i dostęp do streamingu: https://www.msze.info/msze-online/bozego-milosierdzia-w-lagiewnikach-8250

 

  1. Kaplica Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

Transmisja wszystkich Mszy Świętych oraz nabożeństw sprawowanych w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze dostępna jest pod adresem: https://www.msze.info/msze-online/matki-bozej-czestochowskiej-10440. W zakładce znajdują się szczegółowe informacje o godzinach odprawianych liturgii.

 

Telewizja TRWAM w każdą niedzielę o 9:30 transmituje Mszę Świętą z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Streaming dostępny jest w Internecie pod linkiem: http://tv-trwam.pl/na-zywo

 

  1. Opactwo Benedyktynów w Tyńcu

Na stronie https://www.msze.info/msze-online/sw-apostolow-piotra-i-pawla-2098 transmitowane są na żywo wszystkie Msze Święte i nabożeństwa odprawiane w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu. Pod podanym adresem znajdują się także informacje dotyczące godzin obrzędów liturgicznych.

 

  1. Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

Transmisja na żywo z wnętrza licheńskiej bazyliki dostępna jest codziennie w godzinach od 6.00 do 22.00 pod adresem: https://www.msze.info/msze-online/matki-bozej-lichenskiej-kosciol-sw-doroty-6983. Dzięki relacji wierni mogą śledzić przekaz z Mszy św. oraz nabożeństw, a także podziwiać niezwykłe wnętrze bazyliki.

 

  1. Kaplica Cudownego Obrazu w Sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej

Wierni codziennie mogą śledzić transmisję na żywo z Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz z głównego Ołtarza Sanktuarium. Pod adresem https://www.msze.info/msze-online/pasyjno-maryjne-7347 znajdują się szczegółowe informacje o godzinach odprawianych liturgii.

 

  1. Klasztor franciszkanów w Niepokalanowie (Klasztor Ojców Franciszkanów Prowincji Matki Bożej Niepokalanej)

Telewizja Wiekuistego Słowa EWTN Polska codziennie transmituje na żywo Wieczystą Adorację Najświętszego Sakramentu w klasztornej kaplicy w Niepokalanowie. Przekaz na żywo dostępny jest pod adresem:

https://www.msze.info/msze-online/adoracja-najswietszego-sakramentu-niepokalanow-10444.

 

Msza święta przeżywana w łączności duchowej (w domu) poprzez transmisję medialną.

  1. Wyciszenie i duchowa łączność z kapłanem i ludem zgromadzonym w miejscu transmisji(wyciszenie/wyłączenie telefonu, nie spożywanie posiłków, nie może to być tylko wysłuchanie Mszy Świętej bez aktywnego uczestniczenia w niej).
  2. Transmisja musi odbywać się na żywo (aktualnie wydarzenie. Nie może być to nagranie Mszy, która kiedyś się odbyła).
  3. Zjednoczenie i pełne, aktywne uczestnictwo
  4. Nasze postawy, gesty i słowa powinny być takie same, jak w przypadku uczestnictwa w kościele (uczestniczenie: postawa stojąca, siedząca i klęcząca),
  5. W czasie Komunii udzielanej wiernym, należy przyjąć Komunię świętą duchową (duchowe zjednoczenie z Chrystusem).

 

Komunia święta duchowa

Komunia duchowa jest to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.

Jak ją przyjąć?

Sam „sposób” przyjęcia komunii duchowej może być bardzo prosty i mieć formę krótkiej modlitwy czy wręcz aktu strzelistego. Na przykład: „Wierzę, Jezu, że jesteś rzeczywiście obecny w Eucharystii. Kocham Cię! Żałuję za grzechy, którymi Cię obraziłem. Przyjdź do mojego serca, oddaję Ci się cały! Nie pozwól mi nigdy odłączyć się od Ciebie!” – albo i jeszcze krócej.

Oczywiście warto zadbać, by dokonywało się to w spokoju i skupieniu, z szacunkiem właściwym randze tego, co ma się dokonać. Wcale nie od rzeczy byłoby uklęknąć, przyjąć odpowiednią postawę ciała wyrażającą cześć, miłość, szacunek.

Można aktowi komunii duchowej nadać formę swoistej „liturgii”: wzbudzić akt żalu (zakończony choćby „spowiedzią powszechną” lub „Panie, zmiłuj się”), przeczytać fragment Ewangelii (na przykład ten przypadający na dany dzień), pomodlić się Modlitwą Pańską, odmówić „Baranku Boży…” i następnie w największym możliwym skupieniu zaprosić Jezusa do swojego serca. Ale komunia duchowa może być nieraz aktem bardzo krótkim, „szybkim” a niemniej intensywnym, gdy w obliczu trudności, niebezpieczeństwa chcę jeszcze ściślej zjednoczyć się ze Zbawicielem.